Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Modern yaşamın en çok kazandıran yarı zamanlı iş olarak yapılabilen en iyi işlerden biri de evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak. Günde sadece birkaç saatinizi ayırarak iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Hayvan bakıcılığı yaparak nasıl para kazanacağınızı bu makalemizi detaylı bir şekilde okuyarak öğrenebilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Nedir?

Evcil hayvan bakıcılığı genellikle ev veya dışarıda gerçekleştiren, birçok kişinin yarı zamanlı yaptığı iştir. Evinde hayvan besleyen birçok insan genellikle çalıştıklarından dolayı evlerinde besledikleri hayvanlara fırsat bulamazlar. Bu sebeptendir ki evinde hayvan besleyen birçok kişi onlarla ilgilenebilecek birine yarı zamanlı çalıştırarak para vermektedir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Nasıl Yapılır?

Evcil hayvan bakıcılığını yapmanız için öncelikle en büyük şartınız hayvanlarla aranızın iyi olmasıdır. Hayvanlarla anlaşamayan, korkan veya herhangi bir hastalığı bulunan kimseler evcil hayvan bakıcılığı yapamazlar. Her ne kadar müşteri bulursanız bulun sonrasında yaşayacağınız sıkıntılardan dolayı hem işinizden olabilirsiniz hem de bu işi severek yapamayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Ne Kadar Kazandırır?

Evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle hayvanlarına bakabileceğiniz birileri ile anlaşmanız gerekmektedir. Biri ile anlaştıktan sonra hayvanına bakacağınız her saat için belirli bir ücret söylemelisiniz.

Genellikle bu fiyat hayvan türüne, bakım şartlarına ve saatine göre farklılık gösterir. Örneğin köpeği olan birisi köpeğinin günlük birkaç saatliğine gezdirilmesini istiyorsa o kişi size bunun için ekstradan para verir. Ancak kedi gibi genellikle fazla gezmeyen ve evde bakıma yoğun hayvanların bakımına verilen ücretler daha azdır.

Evcil Hayvan Baktıracak Kişileri Nasıl Bulabilirim?

Bunun için internet üzerinde açılan sitelerde arama yapabilirsiniz. Bu yazımızı da okuma ihtimali yüksek olan kişilerin sizlere ulaşmasını istiyorsanız altta bulunan yorum kısmından isminizi ve bakıcılık yapabileceğiniz hayvanları yazarsanız büyük ihtimalle hayvanlarına bakıcı arayan kişiler sizlere ulaşacaklardır.

Hayvan Bakıcılığı Ücretleri Nasıl Ödenir?

Hayvanlarına baktıran kişiler bu ücretleri genellikle sizlere nakit olarak günlük bir şekilde verir. Ancak bu durum kişiden kişiye göre değiştiğinden ücretin miktarı, hangi gün ve nasıl alacağınızı hayvanına bakacağınız kişi ile konuşup kararlaştırmanız gerekmektedir.

3 Yorum

 1. Inanc ekinci

  5 Aralık 2018 at 22:27

  Kedi kopek farketmez herturlu cins bakicigini yapabilirim

 2. Ayça

  13 Aralık 2018 at 12:18

  Paketleme isi yapabilirim acil donus yaparmisiniz

 3. Semiha erbay

  3 Ocak 2019 at 09:44

  Paketleme isi yaparim bnmde bir köpegim var hayvanda bakabilirim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir