Evde Mum Paketleme

Günümüz şartlarında, ev hanımlarının ve öğrencilerinin de ekonomik anlamda ihtiyaçları vardır. Bu yüzden de, evde bazı durumlarda çalışarak ev ekonomisine katkı yapmaları gerekir. Bazı firmalar, artık fabrikasyon işleriyle kurtaramadıkları maliyetli işlerini evlere ek iş imkanı olarak sunmaktadır. Bu sayede aynı zamanda ev hanımları ve öğrencilerin ekonomik anlamda destek almaları sağlanır. Fabrika ve firmalar da, siparişlerini hızlıca yerine getirmektedirler. Fabrikalar, aynı zamanda sigorta ve aylık ücretlerden muaf olacaklardır. Genel olarak paketleme işlerini eve veren fabrikalar, çalışanların düzenli çalışmaları sayesinde çok güzel ücretler ödemektedirler. Paketleme işleri, genel olarak haftalık şekilde teslim edilir ve sonunda yapılacak kontrollerle ödemeler peşim yapılır.

Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde yapılan ek işlerden en güzeli de mum paketleme işidir. Evde mum paketleme hızlı ve pratiktir. Kolay bir işlemi içeren mumlar, bu sayede aynı renk olacak şekilde paketlere yerleştirilir. Paketler ve mumlar firma tarafından teslim edilir. 50 veya 100 tane olacak şekilde olacak mumlar, kutulara konularak satışa hazır hale getirilir. Mumların içerisinde kullanılan malzemeler, kimyasal formüller içerir. Bu yüzden de çalışanların maske ve eldiven takması hakkında, işverenler gerekli prosedürleri sağlamak adına malzemeleri zimmet eder. Ayrıca bir sözleşme imzalanarak çalışanların bu kurala uyması da sağlanmaktadır. Firmalar mumlar teslim ederken, nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilendirmeyi de gerçekleştirmektedir. Bu sayede işlerin daha hızlı ve teknik ilerlemesi sağlanacaktır. İşlerin tamamlanması için yapıştırıcılar, poşet ve mumlar, aynı zamanda bant, kesici alet ve koliler de çalışanlara verilmektedir.

Evde Mum Paketleme İşinin Getirisi

Mum paketleme işi, evde yapılan ve en fazla getirisi olan uğraşlardan bir tanesidir. Genel olarak koli başına 2 TL verilir. Aylık kazancın 1500 TL ile 2000 TL olması, düzenli çalışma sayesinde kolay bir hedef olacaktır. Ödemeler genel olarak haftalık veya teslimat süresi esnasında yapılacaktır. Evde ek iş ilanı veren firmalar, genel olarak ilgili internet sitelerine ilan verirler. Böylece ilanlara başvuran kişilerle değerlendirme aşamasına geçen firmalar, uygun gördükleri kişileri işe alırlar.

5 Yorum

 1. Tuğba Öykü

  6 Kasım 2018 at 18:14

  Antalya/Kepez Haftada 7 gün,günlük 7-8 saat paketleme.

 2. Serpil

  15 Kasım 2018 at 20:35

  Sayın Yetkili,
  Tekirdağ merkezde ikamet ediyorum. Eşimle birlikte bu işe talibiz. Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Nalan ATLAY

  18 Kasım 2018 at 11:55

  Merhaba
  Üsküdar İstanbulda ikamet ediyorum. Her türlü paketleme işi yaparım. İlginize şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

 4. Burcu akca

  24 Kasım 2018 at 21:08

  Van’da yaşıyorum
  Elimden bu tür işler gelir ve çok severim
  Çalışmıyorum ev hanımıyım
  Evime ek gelir için başvurmak istedim
  Boş vaktim fazla olduğu için

 5. Ayperi Yücel

  30 Kasım 2018 at 14:23

  Merhaba bende mum paketleme isi istiyorum.ist beylikdüzünde ikamet etmekteyim yardımcı olursanız sevinirim.3 kişiyiz lütfen yardımcî olurmusunuz?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir