Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar konusunda son dönemlerde artan bir araştırma gereği var. Bu sebeple sizlere bu yazımızda kredi notu konusunda hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Genel anlamda kredi almakta sorun yaşayanların en büyük sebeplerinden birisi de, kredi notlarının düşük olmasıdır. Kredi notu ne şekilde hazırlanır, hangi konularda kredi notunu etkileyen faktörler bulunur?

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi çekimleri için insanların büyük bir çoğunluğunun yaşadığı olumsuzluklar kredi çekememe sonucunda puanlarında bulunan düşüklük olduğu belirtiliyor. Her ne kadar bankaların büyük bir çoğunluğu para satarak para kazanma yolu ile kredi satışı yapsalar da, kredi verme işlemleri de belirli kurallar çerçevesinde olmaktadır. Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar Özellikle bankaların kredi verebilme kriterleri çoğunluk ile bankaların şubeleri tarafından yönlendiriliyor. Günümüzde birçok insanın gerek maaşlarında gerekse ekonomik koşulları sebebi ile aksamaları olabiliyor. Maaşlarında icra bulunan kişilerin kredi çekebilme ihtimalleri çalıştıkları banka şubeleri ile çözülebilir bir durum olabilir. Ancak yine bu çözümler bankalara ve şubelere göre değişiklik gösterebiliyor.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu belirlenmesinde ortak görüşler yine aynı şahısların banka hareketleri, ödemeleri, alım ve satım güçlerinin tespiti gibi birçok nedene yüklenebiliyor. Puan yükseltmek için yapılacak en basit işlemler için en az iki ay kişinin banka hesabındaki hareketlerin olumlu olması gerekiyor.

EMEKLİLERE MÜJDE

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Bankalarda bulunan hesaplarınız için hemen bir kredi kartı veya artı hesap açtırın. Bir ay veya iki ay içinde kartınızı kullanarak ödemelerinizi tam olarak yapın. Ödemelerde minimum ödeme yerine borçların tümünü ödeme yöntemini tercih edin. Banka hesaplarınıza yatırım hesapları açın. Mesela altın hesabı, birikim hesabı gibi işlemleri yapın. Ortalama olarak yapılan puanlama sisteminde 1200 puan uygun olarak görülmektedir. Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar için seçimlerinizi yaparken internet üzerinden kredi başvurusunu gereksiz olarak yapmayın. Her olumsuz gelen cevap sizin kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Bankalar ile problem yaşayan müşteriler için yapılacak en güzel yöntem ise müşteri hizmetleri üzerinden konu hakkında şikayet oluşturmak olacaktır. Banka sizlere gerekli dönüşleri yapacaktır. Kredi alımları için müşteri hizmetlerinin herhangi bir yaptırımı yok, ancak Şubelerin yetkileri dahilinde bulunan kredi işlemleri için şubelerden yapacağınız başvurular daha etkili olacaktır.

Kredi konusunda yeni yazı dizilerini takip edebilirsiniz.

7 Yorum

 1. mehmet calis

  3 Temmuz 2018 at 15:30

  Bende katılabilirmiyim. İletisim bölümünden mail atıyorum

 2. Nusret GEDİK

  23 Ekim 2018 at 17:30

  Tamamıyla bu konuda başarılı olacağıma inanıyorum. En kısa zamanda dönüş bekliyorum.

 3. Dilek İÇTEN

  28 Ekim 2018 at 06:34

  Alımlar için mesaj bekliyorum. Çok ihtiyacım var.

 4. Melahat İNCE

  29 Ekim 2018 at 05:49

  Yapılan bilgilendirme için teşekkürler. Mail geldi onay verildi. Teşekkürler

 5. Ahmet KOZALAK

  2 Kasım 2018 at 02:13

  Bende kredi kullanmak istiyorum. Ancak puanlamalar konusunda bilgim yok. Kredi puanı nasıl öğrenilir

 6. Meryem TEKE

  6 Kasım 2018 at 20:27

  Lütfen yardımcı olurmusunuz. Bende çalışmak istiyorum.

 7. Barış Şimşek

  12 Kasım 2018 at 11:45

  Benim puanlarım çok düşük değil ama bir türlü kredi çıkmıyor. Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar listesini bana da atarmısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir