Link Kısaltma Yaparak Para Kazanmak

Link Kısaltma Yaparak Para Kazanmak

Link Kısaltma Yaparak Para Kazanmak için yeni bir yazı dizisini hazırladık. Ülkemizde İnternet üzerinde yapılan en yaygın işlerden birisi de link kısaltma servisleri aracılığı ile yapılan Link Kısaltma ile para kazanma yöntemidir. Link kısaltarak aylık çok iyi bir gelir elde etmek mümkün. Link kısaltma servislerinin nasıl çalıştığına ve bunlarla nasıl kazanç elde edebileceğinizi öğrenmek için bu yazımızı detaylı okuyabilirsiniz.

Link Kısaltma Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Link kısaltarak kazanç elde edebilmeniz için öncelikle bu servisi sağlayan sitelere üye olmanız gerekmektedir. Yerli ve yabancı link kısaltma servisleri tıklama başına maliyet üzerine çalışmaktadırlar. Bu servisleri kullanarak da linklerinizi kısaltabilirsiniz.

Link kısaltma servislerine süreç tamamen tıklama başına maliyet üzerinde işler. Linklere tıklayan her bir kişiye bir maliyet belirtilir. Genel olarak 1000 kadar tıklanma 10 dolara varan ödeme alır. Link kısaltma servisleri arasında fiyat farklılıkları oluşabilse de bu fiyatlar genel olarak aynı tutulur.

Linkleri Nerede Paylaşabilirim?

Kısalttığımız linkleri paylaştığınız mecralarda tamamen özgürsünüzdür. Günümüzde genellikle kısaltılan linkler İnternet sitelerinde, YouTube gibi sosyal platformlarda veya forumlarda kullanılmaktadır. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya siteleri bu linklerin paylaşılmasına karşı önlem aldığı için bu platformlarda linklerin paylaşılması zordur.

Ne Tür Linkleri Kısaltma Yapabiliriz?

Örnek olarak YouTube’de bir oyunun oynanış videosunu paylaştınız. Bu videonun açıklama kısmına “Oyunu buradan indirebilirsiniz:” şeklinde bir metin yazdıktan sonra linki yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde çeşitli servislerden kısalttığımız linkler ile kazanç elde edebilirsiniz.

Link Kısaltma İş Örnekleri

Bir diğer örnek ise forumlara üye olarak link kısaltmak. Bu örnek her ne kadar günden güne popülaritesini yitirse de halen aktif bir şekilde kullanılan bir yöntem. Bu şekilde kazanç elde etmek için tek yapmanız gereken İnternet üzerinde tanınmış forumlara üye olmak ve bu forumlara içerik girmek. Foruma bu şekilde eklediğiniz konulara kısa olarak sunulan linkleri ekleyerek bu linklerden kazanç sağlayabilirsiniz.

Link Kısaltma Servisinden Ödeme Nasıl Alınır?

Link kısaltma servislerinden ödeme almanın birçok yolu bulunsa da genellikle ödeme banka hesabınıza havale olarak yapılır. Her servisin kendisine göre bir ödeme limiti vardır. Birçok firma 10 dolarlık sınırdan sonra ödemeleri gerçekleştirir. Genel olarak bu sınırı aşan ödemeler haftalık veya günlük olarak hesabınıza yatırılır.

1 Yorum

  1. hicran kutlar

    2 Ocak 2019 at 19:50

    merhaba bilgisayar ile çok haşır neşirim ve bu işte kendime güveniyorum dönüş yapmanızı bekliyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir