Ne İş Kurabilirim

Ne İş Kurabilirim? Hangi sektör üzerine gitsem daha kazançlı bir deneyim elde edebilirim? Bu günlerde birçok kullanıcıdan bu türden mailler ve mesajlar alıyoruz. Bizlerde sizin için araştırdık ve hangi alanlarda ne gibi işlemler ile özel kazanımlar yapabiliriz diye biraz kafa yorduk. Öncelikle yapılması düşünülen iş için herkesin dönemsel olarak fikirler aldığı bilinir. Dükkan açarken bile hangi sektör üzerinden çalışma yapsam. En kazançlı ve karlı işler hangileridir diye düşünenlere özel cevaplar aradık. Ne İş Kurabilirim diye yola çıkacaklara özel tavsiyeler vermeyi hedefliyoruz. Sizlerde bu tür fikirlerden yola çıkarak yeni iş imkanlarına ulaşabilirsiniz.

Ne İş Kurabilirim

Para Kazandıracak İş Fikirleri

Ne İş Kurabilirim?

Elinizde belirli bir birikiminiz var ise ve bu birikimi şayet iş yeri açma gibi bir düşünce ile yapmayı hedefliyorsanız, yapacağınız iş için ilk öncelikle çevre araştırması yapmanız gerekecektir. Bulunduğunuz ortam içinde hangi türden işlerin getiri yapacağını iyi hesaplamanız gerekiyor. Yoksa elinizde ne varsa yapacağınız iş ile birlikte hüsran dolu günler sizi bekliyor olabilir. Sonu kötü bitmeyen bir gelecek için şu önerilerimizi dikkate alabilirsiniz; Ne İş Kurabilirim diye birden atılım yapmayın ve elinizdekileri sonucunu bilmediğiniz işlere yatırmayın.

İş Kuracaklara Özel Tavsiyeler

  • Sektör belirleme için erken davranmayın. İyice araştırın ve çevrenizdeki eksik ve insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sektör üzerinden devam etmeye çalışın.
  • Yapacağınız seçimler için yöre halkından tavsiyeler almaya çalışın. Acaba buraya bir manav açsam nasıl olur vs. gibi sözler ile kamuoyu araştırması yapın.
  • İş kuracağınız yerin yapacağınız hizmet için uygun olup olmadığına özen gösterin. Büyük bir yer alıp içi boş dükkan olacağına ufak ancak iş yapabilecek alanların olmasına dikkat edin.
  • Ucuz olur düşüncesi ile kendinize iş imkanı sağlayacağınız yerin çok da ufak olmamasına dikkat edin.
  • Belirli bir birikiminiz var ise bunun için hemen bütün koşulları birden oluşturmayın. Ufak ufak satışlarla hangi ürünlerin daha hızlı gittiğini belirleyin. Yapacağınız satışlarda ufak kar getiren malzemeler bile olsa çok satış yapan ürünlerin satışına yön verin. Ne İş Kurabilirim düşüncesinden çok ihtiyaçlar nelerdir sorusuna cevap bulmaya çalışın.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir