Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri ülkemizde youtuber ismi verilen yöntem ile yapılmaktadır. Youtube içinde yer alan kanalları oluşturan, paylaşımları ile izlenmelerini arttıran kişiler bu alanda para kazanmaktadırlar. Her yıl kullanıcı sayısının kat kat arttığı Youtube üzerinden sizlerde para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Bilinen en iyi yöntem üye olduktan sonra video yükleyerek para kazanma sistemidir. Ancak sadece videolarla mı para kazanılıyor? Tabi ki bu sorunun cevabı Hayır olacak. Ülkelere göre farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Bizim ülkemizde video başına ödenen ücret her ne kadar az olsa da katlandığı vakit Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri ile güzel ve hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz.

Videolarınızı bir kere yüklüyorsunuz ve daha sonra izlendikçe para kazanıyorsunuz. Bunu yapmak için ilk öncelikle bir onaylı kanal oluşturuyorsunuz. Onaylı kanal demek telefonunuzla kanalı onaylamak anlamına geliyor. Kanalınızı onaylayıp videonuzu yükleyip reklamları açıyorsunuz. Adsense reklamlarının yer aldığı videolardan izlendikçe para kazanıyorsunuz. Daha fazla kazanım için merak ettiklerinizi İnternetten Para Kazanma yazımızdan okuyabilirsiniz. Peki sadece video olarak mı para kazanılıyor? Farklı yöntemlerle de para kazanma şansına sahipsiniz. Şimdi sizin için yaptığınız araştırmalardaki kazanımları inceleyelim.

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri

Daha önceden belirli bir izlenme seviyesine gelinmesi gerekiyordu, ancak artık kanal açılışı ile birlikte hesaplarınızdaki reklam özelliğinizi açınca rahat bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri içinde neler var görelim.

Sitelere Trafik Oluşturma

Kendinize ait blogunuz var ise veya İnternet siteniz var ise Youtube sayesinde ziyaretçi çekebilirsiniz. İlginç videolarınız ile sitenize yapacağınız tanıtımlar veya link çıkışları ile sitenize ziyaretçi çekebilir ve siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Site üzerinden nasıl para kazanılır konusunda bilgi için İnternetten Para Kazanma kategorisindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

Sistem içinde hazırlanan video içinde kendi sitenizi tanıtabilir veya yazılarınız ile alakalı tanıtımlar yapabilirsiniz. Video altında yer alan adres kısımlarına sitelerinizi veya bloglarınızı ekleyebilirsiniz.

Ürün Satarak Para Kazanma

Artık kişiler alışveriş yaparken interneti kullanıyorlar. Ürünlerin nasıl olduğunu, ne şekilde kullanıldığını merak edenler için hazırlayacağınız videolar ile ürünlerinizi rahat bir şekilde satabilirsiniz. Kanal içinde yer alan videolarınızda farklı satış noktalarına trafikler çekebilir veya ürünleri direk olarak bırakacağınız numaralar üzerinden satabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yöntemi

Yurt dışında daha ziyade kullanımda olan bu tür işlemler ile satışlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Videolarınızda veya yazılarınızda vereceğiniz linkler sayesinde kişilerin oraya yönlenmesini sağlayabilirsiniz. Belirli bir e ticaret sitesine sizin linkiniz ile giden müşteri alışveriş yaparsa, yapılan ticaretten belirli bir satış ortaklığı ücreti ödeniyor. Mesela Amazon.com sitesi bu şekilde bir çalışması ile tanınır. Yakında ülkemizde de aktif bir şekilde satış yapacak olan firmaya sizlerde müşteri bulabilirsiniz. Satılan ürünler sonrasında %20’e varan kazanımlar yapabilirsiniz. Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri arasına yeni giren bir sistem olarak bilinmektedir.

Dizilerin Yorumlarını Yapın. Fragmanları İnceleyip Sesli Paylaşın

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri arasında son dönemlerde kullanımı artan bir uygulamadır. Birçoğunuz gezintileriniz esnasında dizilerin bir sonraki bölümünde neler olacağı konusunda anlatımlara denk gelmişsinizdir. Şayet sizlerde bu yönde tahminlerim kuvvetlidir derseniz. Güzel kazanımlar sizi bekliyor demektir.

Yeni yöntemler için yazımızın ikinci bölümünü okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir